Vital signs – життєво важливі функції, або як зрозуміти мову тіла

Короткий екскурс у те, яким чином можна отримати якісну освіту, не виходячи з дому

Наприкінці минулого року я прийняла рішення оновити власні знання у сфері охорони здоров’я, починаючи з самих азів. Можливо ви чули про систему он-лайн освіти, яка останнім часом є дуже популярною серед активних користувачів інтернету у зв’язку з тим, що отримати знання можна не виходячи з дому і не виїжджаючи з країни. Одним із недоліків такої системи є те, що лише 6% студентів, які записуються на курс, завершують його. Це пов’язано із втратою мотивації, власним визначенням часу навчання (а його, повірте мені, потрібно буде присвятити якісно і достатньо) та свідомим підходом до матеріалів і завдань.

З іншого боку он-лайн курс – це не лише теорія, як думає переважна більшість читачів. На сьогодні університети ганяються за якісними кадрами, які здатні змотивувати студентів на отримання знань, і он-лайн курси – не виключення. Навпаки, курси передбачають усі можливі форми взаємодії із студентом через відеозаписи реального навчання в аудиторії, проведення практичних занять, запрошення практикуючих спеціалістів (у моєму випадку, лікарів), приведення прикладів інших країн.

Так ось, мій вибір зупинився на загальновідомій платформі Coursera, яка не є відкритою у звиклому розумінні цього слова. Звичайно, кожен слухач може підписатися на прослуховування курсу і отримати безкоштовний доступ до матеріалів. У випадку ж якщо, студент зацікавлений в отриманні документального підтвердження завершення курсу, отримати такий документ можна за 50 дол.США і лише за виконання усіх, передбачений навчальних закладом, тестів.

Чудовим прикладом для мене і стало завершення курсу “Vital Signs. What body is telling us”, організованого Університетом Пенсильванії за допомогою вищезгаданої он-лайн платформи.

Одразу хочу попередити: отримати сертифікат не так вже й легко. Система чітко відслідковує кількість правильних відповідей та час, який на них витрачено. Більш того, якщо ви не знаєте відповіді на запитання і спробуєте пошукати в інтернеті, система “випадково”, або і не дуже, “зависне” і одна з трьох спроб буде зарахована з тим результатом, який ви встигнете досягнути на момент “дзвінка другу”, тобто спроби знайти підказку в інтернеті.

На кожні 8 годин вам дається лише 3 спроби покращити свій результат. Це дозволяє закріпити пройдений матеріал – навіть якщо ми цього не хочемо, мозок все одно пам’ятатиме вчорашню інформацію.

Підхід до інформації: приготуйтеся до того, що слухати і слухати уважно – потрібно. Питання тестів передбачені таким чином, що якщо ви прослухали лекцію уважно, відповісти на питання буде не складно, але якщо відволікалися хоча б на “лайк” на Фейсбуці (а така спокуса є – ніхто ж теоретично не контролює:) – більш ніж вірогідно, що цю тему ви не здасте.

Якщо ж говорити про сам зміст курсу, то інформація подається у зручному форматі, як для слухачів, так і для візуалів. Матеріали можна завантажити, читати в реальному режимі, або дивитися відео-лекцію чи бути присутнім в аудиторії з іншими студентами. Моделі органів, схеми систем роботи тіла, практичне використання медичних апаратів – все це доступно і виготовлено на якісному рівні.

Особистим відкриттям для мене була можливість вимірювання тиску у 4 місцях на тілі людини. А використання того чи іншого термометра залежить не лише від фізіологічних та емоційних можливостей пацієнта, але й від потреби точності вимірювань.

Тижні навчання гармонійно заплановані: кожен студент може отримати знання за основними напрямками: що таке пульс і як функціонує серце, як метаболізм впливає на наш фізіологічний стан і яким чином можна його контролювати, як відбуваються процеси дихання в організмі людини, що таке біль і як його подолати та багато інших супроводжуючих основну тему “топіків” (підтем).

Курс передбачено на 6 тижнів, хоча ніхто не забороняє його закінчити у більш скорочений термін (мені вдалося за 4). А головне, ніхто не обмежує вас у часі лекцій, що особливо важливо для працюючих студентів.

Ось також була моя маленька подорож у світ он-лайн навчання. Я впевнена, що вона – не остання, адже тем, що пропонує платформа, – велике різноманіття. Найважливіше, що я винесла після навчання, це розуміння як працює наш організм і що потрібно взяти до уваги, щоб попередити проблему і допомогти собі та своїм близьким у випадку необхідності. Адже знання – набагато краще ніж незнання.