Flying Bag – рюкзак майбутнього: права дітей на винаходи і реалізацію стартапів

10 листопада в штаб-квартирі Європейського парламенту у Варшаві відбулася Конференція «Flying Bag – рюкзак майбутнього: права дітей на винаходи і реалізацію стартапів».

Конференція була організована офісом депутата Європарламенту Міхала Боні спільно з міжнародним рухом Flying Bag. Почесний патронат Конференції надав Омбудсмен з прав дітей в Польщі Марек Міхаляк.

У заході, який відкрив депутат Міхал Боні, взяли участь, зокрема: депутат Сейму РП Йоанна Фабісяк, І секретар Посольства України в Польщі Наталія Житарюк, виконавчий директор американського Leavitt Institute в Польщі Лорн Грієрсон, Катерина Березовська, експерт зі Східної Співпраці, а також численні представники громадських організацій, польського політикуму, бізнесу, вчені, юристи, представники соціальних мереж, ЗМІ та школярі.

У ході дискусійних панелей конференції обговорювалися питання, пов’язані з підтримкою реалізації дитячих креативних ідей, інновацій, створення стартапів наймолодшими. З одного боку висловлювалися думки, що ідеї слід втілювати в бізнес проекти. З іншої точки зору – стимулювати будь-яке креативне мислення з раннього дитинства навіть без подальшого його практичного застосування.

Але поки точаться суперечки серед дорослих про те, що потрібно дітям і які права їм надавати, школярі живуть своїм життям. ПереваFlying Bag (7)жна кількість дітей 10-12 років вже зареєстровані в більшості соціальних мереж, у яких дозволяється заводити аккаунти з 13 років, про що батьки здебільшого не здогадуються. Банки починають відкривати рахунки для дітей, а крауфандінгові платформи дають можливість дітям накопичувати кошти на реалізацію ідей. Учні все більше починають обирати креативні лабораторії та клуби з розвитку креативного мислення (зокрема, програми Фундації Orange та Театру інноваційної освіти).

У ході тригодинних обговорень учасники Конференції пропонували свої бачення стосовно доцільності продовження діалогу щодо підтримки дитячих ідей та стартапів. Зокрема, директор Інституту ім. Романа Рибацькего (think thank) Маріуш Патей готовий вести діалог про проведення міжнародної Олімпіади з розвитку дитячого підприємництва, віце-президент Польського об’єднання асоціацій винахідників і раціоналізаторів Ришард Байковський висловилися про те, що можна вести діалог з проведення міжнародної Олімпіади серед молодших школярів стосовно підтримки дитячих винаходів.

Виконавчий директор Левітт інституту міжнародного розвитку США Лорн Гріенсон розповів про свій позитивний досвід підтримки молодих бізнесменів шкільного віку в США.

Кіра Сухобойченко показала в презентації, як в США 7-річна дівчинка веде дуже популярну програму на телебаченні, в якій школярі пропонують свої ідеї бізнесменам у прямому ефірі. Також на Конференцію Кіра розказала про початок обміну рюкзаками між школярами різних країн.Flying Bag (2)

Так, з України представники громадської організації EdCamp Ukraine і Міністерства освіти України вже передали польським школярам 10 рюкзаків. Включилися в обмін рюкзаками польські і українські сім’ї. Ідея обміну отримала підтримку естонської компанії.

Дипломат Посольства України в Польщі Наталія Житарюк Natalia Zhytariuk підсумовуючи результати Конференції, висловила впевненість у тому, що такі приклади інтеграції між школярами різних країн сприяють зміцненню дружніх відносин Польщі та України, а сам факт перемоги на польському конкурсі українки – свідчення дотримання в Польщі основної цінності ЄС – рівних прав для усіх мешканців країни, не залежно від національної приналежності чи походження.

Текст Sergiy Sukhoboychenko
Foto Олександра Ковалевська Alessandra Alessandra